ישראל – אתיופיה אמנת מס

Ethiopia

ישראל – אתיופיה אמנת מס

היבטי מס ישראל אתיופיה
אתיופיה היא המדינה השנייה בגודלה באפריקה והכלכלה בה צומחת במהירות מדהימה (10% בשנה בממוצע). הכלכלה האתיופית מבוססת בעיקר על תחומי החקלאות ועיבוד תוצרת חקלאית, אשר 80% מהאוכלוסייה מועסקים בהם ומהווים גם את עיקר הייצוא של אתיופיה. מגזרי התעשייה והשירותים תופסים חלקים קטנים מהתמ"ג. עם זאת, ניתן לייחס את הצמיחה המהירה שחווה אתיופיה בשנים האחרונות לענפי תעשייה רבים שמתפתחים. לדוגמה ענף הטקסטיל התפתח במיוחד, עקב השקעות ופתיחת מפעלים של חברות זרות. ממשלת אתיופיה מעודדת השקעות במדינה בזכות הטבות מס נדיבות וכוח עבודה זול.

ממשלת אתיופיה מעניקה פטור ממס חברות לגופים בבעלות זרה העוסקים בייצוא. בנוסף,  מיסי רווחי הון על מכירת מניות ונכסים, מיסי הדיבידנדים והמע"מ נמוכים באתיופיה ביחס למדינות רבות אחרות.

פעילות עסקית באתיופיה

אתיופיה היא בין המדינות בהן למשרדנו קשרים רבים, הן עם רואי חשבון ועורכי דין באתיופיה, והן עם גופים אשר מאפשרים לנו לסייע ללקוחות לבצע פעילות עסקית. במסגרת זו אנו מסייעים בין היתר בהקמת חברה באתיופיה, בפתיחת חשבון בנק אתיופי ובקישור לעסקים שונים.

מידע ספציפי בנושא השקעות נדל"ן באתיופיה ובמדינות נוספות ניתן למצוא באתר שלנו בעמוד בעמוד השקעות נדל"ן בחו"ל.

מס ישראל אתיופיה

לאורך השנים הייתה אתיופיה אחת משותפות הסחר הגדולות והמשמעותיות של ישראל, ונחתמו בניהן הסכמי סיוע רבים בתחומי הרפואה, חקלאות ומסחר. כחלק מהפיתוח המואץ של כלכלת אתיופיה, נעשים מאמצים רבים במישור המדיני לעידוד והגדלת ההשקעות הישראליות באתיופיה.

בין ישראל ואתיופיה נחתמו מספר הסכמים:

  1. הסכם לעידוד והגנה על השקעות;
  2. אמנה למניעת כפל מס.

הסכם עידוד והגנה על השקעות ישראל – אתיופיה

בשנת 2006 נכנס לתוקף הסכם בילטראלי בין ישראל ואתיופיה. מטרת ההסכם לתת מעטפת הגנה משפטית לפעילות משקיעים והשקעות מסיכונים שאינם מסחריים ולעודד השקעות באופן הדדי.
קישור להסכם באנגלית באתר משרד האוצר ניתן למצוא כאן.

אמנה למניעת כפל מס בין ישראל לאתיופיה

אמנה למניעת כפל מס היא הסכם בילטראלי.  במסגרתו קובעות שתי מדינות שהן צד להסכם את כללי המיסוי שיחולו על הכנסות ועל נכסים שיש להם זיקה לשתי המדינות. בנוסף, כוללות האמנות עקרונות לחילופי מידע בנושאי מס בין המדינות.

אמנת המס בין ישראל לאתיופיה נחתמה בשנת 2004 ונכנסה לתוקף בתאריך ה-01/01/2008.

אתיופיה טרם חתמה על אמנת המס המולטילטראלית (MLI) שנועדה לתקן את האמנות, ועל כן לא יחולו שינויים באמנת המס בין ישראל ואתיופיה בעקבות אשרור ההסכם על ידי ישראל.

קריאת הנוסח המלא של האמנה בעברית לחצו כאן.

נוסח באנגלית ניתן למצוא כאן.

ליצירת קשר

שערי מטבע

מדינות נוספות

מאמרים פופולאריים

להתייעצות עם מומחה במסים