ישראל – גאורגיה אמנת מס

georgia view

ישראל – גאורגיה אמנת מס

היבטי מס ישראל גאורגיה
המדינה המזרח אירופאית הפכה עם בשני העשורים האחרונים לאחד היעדים האטרקטיביים ביותר להשקעות במזרח אירופה לעסקים מכל העולם. על אף שהכלכלה צומחת בהתמדה, מרבית תושבי המדינה עדיין חיים בעוני ותעשייה מקומית למעשה כמעט ואינה קיימת. הממשלה המקומית אשר צמאה להשקעות זרות, מציעה הקלות מיסוי נרחבות ואף ייעדה אזורי סחר חופשי במדינה. יחד עם כוח עבודה זול ומעט מאד רגולציה ממשלתית, ההשקעה בגאורגיה קוסמת למשקיעים. כמו כן, ליזמים רבים משחררת הממשלה המקומית קרקעות בחינם ומציעה להם פטור ממיסוי בתנאי שישקיעו ויפתחו את הקרקע. ישראלים רבים משקיעים בגאורגיה בתחומי הנדל"ן והתיירות המתפתחת, תחומי האנרגיה, הקמת מפעלי תעשייה וייצוא ביטחוני.

בהיבטי מיסוי בגאורגיה מונהגת שיטת מיסוי יחידים אחיד (20%), מס חברות נמוך (15%), מס רווחי הון של 15%, וניכוי מס במקור של 5% על פי האמנה למניעת כפל מס שנחתמה בין ישראל לגאורגיה.

פעילות עסקית בגאורגיה

גאורגיה היא בין המדינות בהן למשרדנו קשרים, הן עם רואי חשבון ועורכי דין בגאורגיה, והן עם גופים אשר מאפשרים לנו לסייע ללקוחות לבצע פעילות עסקית. במסגרת זו אנו מסייעים בהקמת חברה בגאורגיה, פתיחת חשבון בנק, קישור לעסקים שונים וסיוע לפעילות עסקית בגאורגיה.

ישראלים רבים משקיעים בנדל"ן בגאורגיה ורוכשים דירות נופש, דירות מגורים ונדל"ן עסקי בגאורגיה.

מידע ספציפי בנושא השקעות נדל"ן בגאורגיה ובמדינות נוספות ניתן למצוא באתר שלנו בעמוד השקעות נדל"ן בחו"ל.

בין ישראל וגאורגיה נחתמו מספר הסכמים:

  1. הסכם עידוד והגנה על השקעות.
  2. אמנה למניעת כפל מס.

הסכם עידוד והגנה על השקעות ישראל  – גאורגיה

בשנת 1997 נכנס לתוקף הסכם בילטראלי בין ישראל ובין גאורגיה, שמטרתו לתת מעטפת הגנה משפטית על פעילות של משקיעים והשקעות מסיכונים שאינם מסחריים. מטרת ההסכם היא עידוד השקעות הדדי של ישראלים בגאורגיה ולהפך, על ידי יצירת אקלים השקעות נוח ובטוח.

קישור להסכם באנגלית באתר משרד האוצר ניתן למצוא כאן.

אמנה למניעת כפל מס בין ישראל לגאורגיה

אמנה למניעת כפל מס היא הסכם בילטראלי, אשר במסגרתו קובעות שתי מדינות שהן צד להסכם את כללי המיסוי שיחולו על הכנסות ועל נכסים שיש להם זיקה לשתי המדינות. בנוסף, כוללות האמנות עקרונות לחילופי מידע בנושאי מס בין המדינות.   

אמנת המס בין ישראל לגאורגיה נחתמה בשנת 2010 ונכנסה לתוקף בתאריך 01/01/2012.

תחולת ה-MLI:

ה-MLI הוא מנגנון אוטומטי לתיקון אמנות מס בילטרליות כאשר על מנת להחילו, שתי המדינות אמורות לחתום על האמנה המולטילטרלית ולאשר את החלתה בדין הפנימי שלהן. ישראל וגאורגיה חתמו על האמנה בשנת ה-2017. בישראל האמנה נכנסה לתוקף בתחילת שנת 2019, בעוד בגאורגיה היא נכנסה לתוקף בחודש יולי של אותה שנה.

רשימת הסעיפים באמנת ה-MLI שיחולו עקב אשרור ההסכם ע"י ישראל וגאורגיה וישפיעו על האמנה הבילטראלית:

  • סעיף 7 – מניעת ניצול לרעה של האמנה (סעיף 7[1] יחול).

לקריאת הנוסח המלא של האמנה בעברית לחצו כאן.

נוסח באנגלית ניתן למצוא כאן.

ליצירת קשר

שערי מטבע

מדינות נוספות

מאמרים פופולאריים

להתייעצות עם מומחה במסים