ישראל – ג'מייקה אמנת מס

jamaica view

ישראל – ג'מייקה אמנת מס

היבטי מס ישראל ג'מייקה
מדינת האי הקטנה בים הקריבי ניצבת כבר שנים רבות מול אתגרים רבים בניסיון להוציא את הכלכלה המקומית ממשבר מתמשך. אמנם שיעורי החוב של המדינה והפשיעה באי ירדו בעשור האחרון, אך הכלכלה המקומית שמתבססת בעיקר על חקלאות, תעשייה מסורתית, כריית מחצבים וענף התיירות המתפתח לא מצליחה להזניק את המדינה קדימה. הכלכלה שלה עדיין לא מפותחת מספיק טכנולוגית ואי השוויון בין שכבות האוכלוסייה רק הולך וגדל.

פעילות עסקית בג'מייקה

ג'מייקה היא בין המדינות בהן למשרדנו קשרים, הן עם רואי חשבון ועורכי דין מקומיים, והן עם גופים אשר מאפשרים לנו לסייע ללקוחות לבצע פעילות עסקית. במסגרת זו אנו מסייעים בהקמת חברה בג'מייקה, פתיחת חשבון בנק, קישור לעסקים מקומיים שונים וסיוע לפעילות עסקית בג'מייקה.

מידע ספציפי בנושא השקעות נדל"ן בג'מייקה ובמדינות נוספות ניתן למצוא באתר שלנו בעמוד בעמוד השקעות נדל"ן בחו"ל.

אמנה למניעת כפל מס בין ישראל לג'מייקה

אמנה למניעת כפל מס היא הסכם בילטראלי, אשר במסגרתו קובעות שתי מדינות שהן צד להסכם את כללי המיסוי שיחולו על הכנסות, פעילות ונכסים שיש להם זיקה לשתי המדינות. האמנות כוללות עקרונות לחילופי מידע בנושאי מס בין המדינות.   

אמנת המס בין ישראל וג'מייקה נחתמה בשנת 1984 ונכנסה לתוקף בתאריך 01/01/1986.

תחולת ה-MLI:

ה-MLI הוא מנגנון אוטומטי לתיקון אמנות מס בילטרליות כאשר על מנת להחילו, שתי המדינות אמורות לחתום על האמנה המולטילטרלית ולאשרר את החלתה בדין הפנימי שלהן. ישראל חתמה על האמנה בשנת 2017 ואשררה אותה כך שתיכנס לתוקף בתחילת 2019. ג'מייקה חתמה על האמנה בשנת 2018 אך היא טרם נכנסה בה לתוקף. כאשר האמנה תיכנס לתוקף בג'מייקה יחולו אוטומטית השינויים באמנה הבילטראלית.

לקריאת הנוסח המלא של האמנה בעברית לחצו כאן.

נוסח באנגלית ניתן למצוא כאן.

ליצירת קשר

שערי מטבע

מדינות נוספות

מאמרים פופולאריים

להתייעצות עם מומחה במסים