ישראל – דרום קוריאה אמנת מס

korea view

ישראל – דרום קוריאה אמנת מס

היבטי מס ישראל קוריאה
דרום קוריאה מתהדרת באחת הכלכלות הגדולות, החזקות והמתועשות בעולם ובאסיה בפרט וחברה בארגון ה-G20. בעשרים השנים האחרונות אימצה קוריאה מדיניות שוק חופשי ליברלי ותחרותי, שאפשר את צמיחתן של כמה מהתאגידים הגדולים בעולם בתחום האלקטרוניקה, הספנות, הרכב והתקשורת.

בהיבטי מיסוי קוריאה נחשבת ליעד אטרקטיבי להשקעה כיוון ששיעור המס למשקיעים זרים ומקומיים הוא נמוך. מיסוי היחידים בה פרוגרסיבי אמנם, אך מדרגת המס הגבוהה נמוכה בהשוואה למרבית מדינות המערב. גם מס החברות, מס רווח הון ומיסוי על תמלוגים ודיבידנדים נמוך. כל זאת כחלק ממדיניות ממשלת קוריאה למשיכת השקעות זרות.פעילות עסקית בקוריאה

קוריאה היא בין המדינות בהן משרדנו מתמחה במתן ייעוץ משפטי וסיוע לפעילות עסקית בקרב לקוחותינו. למשרדנו קשרים רבים, הן עם רואי חשבון ועורכי דין בקוריאה, והן עם גופים אשר מאפשרים לנו לסייע ללקוחות בהקמת חברה בקוריאה, פתיחת חשבון בנק מקומי וקישור לעסקים שונים.

מידע ספציפי בנושא השקעות נדל"ן בדרום קוריאה ובמדינות נוספות ניתן למצוא באתר שלנו בעמוד השקעות נדל"ן בחו"ל.

 

בין ישראל וקוריאה נחתמו מספר הסכמים:

  1. הסכם לעידוד והגנה על השקעות;
  2. אמנה למניעת כפל מס.

הסכם עידוד והגנה על השקעות

בשנת 2003 נכנס לתוקף הסכם בילטראלי בין ישראל ובין קוריאה שמטרתו לתת מעטפת הגנה משפטית על פעילות של משקיעים והשקעות מסיכונים שאינם מסחריים. כמו כן עידוד השקעות הדדי של ישראלים בקוריאה ולהפך על ידי יצירת אקלים השקעות נוח ובטוח.  
קישור להסכם באנגלית ניתן למצוא כאן.

אמנה למניעת כפל מס ישראל קוריאה

אמנה למניעת כפל מס היא הסכם בילטראלי, אשר במסגרתו קובעות שתי מדינות את כללי המיסוי שיחולו על הכנסות ועל נכסים שיש להם זיקה לשתי המדינות. בנוסף, כוללות האמנות עקרונות לחילופי מידע בנושאי מס בין המדינות.  

אמנת המס הבילטראלית בין ישראל לקוריאה נחתמה בשנת 1997 ונכנסה לתוקף בתאריך 01/01/1998.

תחולת ה-MLI: 

ה-MLI הוא מנגנון אוטומטי לתיקון אמנות מס בילטרליות, כאשר על מנת להחילו שתי המדינות אמורות לחתום על האמנה המולטילטרלית ולאשר את החלתה בדין הפנימי שלהן. גם ישראל וגם קוריאה חתמו על האמנה בשנת 2017. אך בעוד ישראל אשררה את האמנה ב-01/01/2019, קוריאה טרם אשררה אותה. כאשר קוריאה תאשרר את האמנה המולטילטרלית יחולו שינויים אוטומטיים באמנה הבילטראלית בין המדינות.

לקריאת הנוסח המלא של האמנה בעברית לחצו כאן.

נוסח באנגלית ניתן למצוא כאן.

ליצירת קשר

שערי מטבע

מדינות נוספות

מאמרים פופולאריים

להתייעצות עם מומחה במסים