ישראל – לוקסמבורג אמנת מס

luxembourg view

ישראל – לוקסמבורג אמנת מס

היבטי מס ישראל לוקסמבורג
אין זה מפתיע אפוא שהמדינה הקטנטנה במערב אירופה היא אחת המדינות העשירות בעולם. אף שמשאבי הטבע שלה דלים, ידעה לוקסמבורג לזנוח בזמן את התעשייה המסורתית ולהתקדם לתעשיות מתקדמות יותר (היי-טק, כימיקלים וגומי). במקביל התפתח בה מגזר פיננסי ובנקאי רחב. מעל ל-200 בנקים ו-1000 קרנות הון פועלים בה, אשר הפכו את לוקסמבורג למעוז כלכלי בינלאומי. בלוקסמבורג ממוקמים כמה מן המוסדות החשובים ביותר של האיחוד האירופי.

מכאן שבמשך השנים הפכה לוקסמבורג ליעד אטרקטיבי להשקעות. על אף שמס החברות בה גבוה יחסית, במקרים רבים העניקה הממשלה המקומית הטבות נדיבות, ולפעמים אף פטור מלא למשקיעים זרים. במשך שנים ניתנו הטבות מס לחברות פיננסיות הפועלות מלוקסמבורג, והן זכו להטבות מס נרחבות וחשאיות בנקאית. השינויים האחרונים בהיבטי המיסוי בינלאומי דחפו את לוקסמבורג להתחיל למשוך יותר חברות טכנולוגיות ולהציע להן שיעורי מס נמוכים במיוחד.

פעילות עסקית לוקסמבורג

לוקסמבורג היא בין המדינות בהן משרדנו מתמחה בסיוע ללקוחות בפעילותם העסקית. למשרדנו קשרים רבים בלוקסמבורג עם רואי חשבון, עורכי דין וגופים עסקיים שונים, המסייעים ללקוחותינו בהקמת חברה, פתיחת חשבון בנק וקישור לעסקים מקומיים.

מידע ספציפי בנושא השקעות נדל"ן בלוקסמבורג ובמדינות נוספות ניתן למצוא באתר שלנו השקעות נדל"ן בחו"ל.

אמנה למניעת כפל מס ישראל לוקסמבורג

אמנה למניעת כפל מס היא הסכם בילטראלי, אשר במסגרתו קובעות שתי מדינות את כללי המיסוי שיחולו על הכנסות ועל נכסים שיש להם זיקה לשתי המדינות. בנוסף, כוללות האמנות עקרונות לחילופי מידע בנושאי מס בין המדינות.

אמנת המס בין ישראל ולוקסמבורג נחתמה בשנת 2004 ונכנסה לתוקף בתאריך 01/01/2004.

תחולת ה-MLI:

ה-MLI הוא מנגנון אוטומטי לתיקון אמנות מס בילטרליות כאשר על מנת להחילו, שתי המדינות אמורות לחתום על האמנה המולטילטרלית ולאשר את החלתה בדין הפנימי שלהן. ישראל ולוקסמבורג חתמו על האמנה ב-2017. האמנה נכנסה לתוקף בישראל בתאריך – 01/01/2019 ואילו בלוקסמבורג ב-01/08/2019, ועל כן זהו התאריך בו חל השינוי באמנה הבילטראלית.

רשימת הסעיפים באמנת ה-MLI שיחולו עקב אשרור ההסכם ע"י ישראל ולוקסמבורג וישפיעו על האמנה הבילטראלית:

  • סעיף 3 ישויות שקופות.
  • סעיף 7 – מניעת ניצול לרעה של האמנה.
  • סעיף 17 – התאמות מתחייבות.

 

לקריאת הנוסח המלא של האמנה בעברית לחצו כאן.

נוסח באנגלית ניתן למצוא כאן.

ליצירת קשר

שערי מטבע

מדינות נוספות

מאמרים פופולאריים

להתייעצות עם מומחה במסים