ישראל – נורווגיה אמנת מס

norway view

ישראל – נורווגיה אמנת מס

היבטי מס ישראל נורווגיה
נורווגיה, כמו יתר המדינות הסקנדינביות, משלבת בין משטר רווחה סוציאל – דמוקרטי הכולל מיסוי פנימי גבוה והתערבות ממשלתית, לבין שוק חופשי תחרותי. נורווגיה היא מדינה עשירה בזכות ענפי התעשייה המרכזיים בה: נפט, ייצור חשמל הידרואלקטרי, עץ, מחצבים ודייג. למעשה, תחומי הייצור המרכזיים במדינה (נפט ואנרגיה) נמצאים בשליטה של תאגידים ממשלתיים. ההסתמכות הגדולה על הנפט במדינה השאירה את יתר ענפי התעשייה בנורווגיה פחות מפותחים בהשוואה למערב. כחלק מניהול עתידי לאור התנודות בשוק הנפט, שומרת ממשלת נורווגיה עתודות נרחבות, ומשקיעה את רווחיה בקרן לאומית שערכה מוערך בטריליון דולר.

פעילות עסקית בנורווגיה

נורווגיה היא בין המדינות בהן למשרדנו קשרים עסקיים רבים עם רואי חשבון, עורכי דין וגופים עסקיים נוספים. אנו מסייעים ללקוחותינו בהקמת חברה בנורווגיה, פתיחת חשבון בנק נורווגי, קישור לעסקים שונים נורווגיים וסיוע לפעילות עסקית בנורווגיה.

מידע ספציפי בנושא השקעות נדל"ן בנורווגיה ובמדינות נוספות ניתן למצוא באתר שלנו בעמוד השקעות נדל"ן בחו"ל.

בין ישראל ונורווגיה נחתמו מספר הסכמים:

  1. אמנה בעניין ביטוח סוציאלי (ביטוח לאומי);
  2. אמנה למניעת כפל מס.

ביטוח לאומי ישראל נורווגיה

בשנת 2008 נכנסה לתוקף אמנה לעניין ביטוח סוציאלי ישראל נורווגיה, שמטרתה לנסות ולמנוע מצב של כפל ביטוח לאומי בין שתי המדינות. 

למסמך המפרט על האמנה באתר המוסד לביטוח לאומי לחצו כאן

אמנה למניעת כפל מס ישראל נורווגיה

אמנת מס ישראל נורווגיה נחתמה בשנת 1965 ונכנסה לתוקף בתאריך ה-22/11/1966.

האמנה למניעת כפל מס היא הסכם בילטראלי, אשר במסגרתו קובעות שתי מדינות את כללי המיסוי שיחולו על הכנסות ועל נכסים שיש להם זיקה לשתי המדינות. בנוסף, כוללות האמנות עקרונות לחילופי מידע בנושאי מס בין המדינות.

תחולת ה-MLI:

על אף ששתי המדינות חתמו על האמנה המולטילטרלית, התיקונים באמנה לא יחולו על האמנה הקיימת, כיוון שנורווגיה לא כללה את ישראל בסעיף ההסתייגויות בעת אשרור האמנה.

לקריאת הנוסח המלא של האמנה בעברית לחצו כאן.

נוסח באנגלית ניתן למצוא כאן.

ליצירת קשר

שערי מטבע

מדינות נוספות

מאמרים פופולאריים

להתייעצות עם מומחה במסים