ישראל – דרום אפריקה אמנת מס

מחירי העברה בקהילה המזרח-אפריקנית

ישראל – דרום אפריקה אמנת מס

היבטי מס ישראל דרום אפריקה
על אף ירידות ועליות ביחסים, ישראל ודרום אפריקה מנהלות קשרי מסחר ענפים והיקף הסחר הגיע בשנת 2018 לכ – 98 מליון דולר, ונרשמה גדילה משמעותית נוספת בשנת 2019. דרום אפריקה היא המדינה המתועשת ביותר ביבשת אפריקה, וכפועל יוצא מכך כלכלתה היא הגדולה והעשירה ביותר, ואחראית לרבע מהתמ"ג ביבשת. בשנת 2018 התמ"ג במדינה עמד על 368 מיליארד דולר.

כלכלת דרום אפריקה היא כלכלת שוק חופשי מפותחת, עם התערבות ממשלתית מינימלית. הכלכלה המקומית מבוססת על סקטור תעשייתי מפותח ועל עושר גדול במחצבים, שמהווה את עיקר הייצוא במדינה. עם ביטול הסנקציות שהוטלו על המדינה בתקופת שלטון האפרטהייד בשנות ה-90, נפתחה המדינה להשקעות זרות וחוותה צמיחה מהירה. בשלוש השנים האחרונות שקעה דרום אפריקה למשבר כלכלי. הצמיחה נעצרה, ערך הראנד נחלש ביחס לדולר ודירוג האשראי של המדינה צנח. המשבר שנגרם משילוב של מדיניות ממשלתית קלוקלת ואי שוויון חברתי הוביל לחוסר יציבות פוליטית במדינה. 

מנגד, השינויים שעוברת דרום אפריקה בשנים האחרונות גורמים לירידה קבועה בהיקף ההשקעות הזרות ובמוטיבציה של זרים לשהות במדינה. הקהילה היהודית בדרום אפריקה מרוכזת בעיקר ביוהנסבורג הבירה, בדרבן ובקייפטאון. לאור השינויים שעוברת המדינה אנו רואים יותר ויותר יהודים (רובם ישראלים לשעבר) אשר עוזבים את דרום אפריקה וחוזרים לגור בישראל. למשרדנו יש ניסיון רב בסיוע לעולים חדשים מדרום אפריקה.

פעילות עסקית בדרום אפריקה

למשרדנו שיתופי פעולה עסקיים עם רואי חשבון ועורכי דין בדרום אפריקה, ונוכל לסייע בפתיחת חברה בדרום אפריקה, פתיחת חשבון בנק שבדרום אפריקה ולסייע בפעילות עסקית ודיווחי מס בדרום אפריקה.

מידע ספציפי בנושא השקעות נדל"ן באוקראינה ובמדינות נוספות ניתן למצוא באתר שלנו בעמוד בעמוד השקעות נדל"ן בחו"ל.

אמנה למניעת כפל מס בין ישראל לדרום אפריקה

אמנת המס בין ישראל לדרום אפריקה נחתמה בשנת 1978 ונכנסה לתוקף ב-01/04/1978.

תחולת ה-MLI:

ה-MLI הוא מנגנון אוטומטי לתיקון אמנות מס בילטרליות כאשר על מנת להחילו, שתי המדינות אמורות לחתום על האמנה המולטילטרלית ולאשר את החלתה בדין הפנימי שלהן. 

הן ישראל והן דרום אפריקה חתמו על האמנה המולטילטרלית (ה-MLI) בשנת 2017, אך ישראל אשררה את האמנה ודרום אפריקה טרם אשררה אותה. לאחר שממשלת דרום אפריקה תאשרר את האמנה, ה-MLI תשנה באופן אוטומטי חלק מסעיפי האמנה בין ישראל לבין דרום אפריקה.

לקריאת הנוסח המלא של האמנה בעברית לחצו כאן.

נוסח באנגלית ניתן למצוא כאן.

ליצירת קשר

שערי מטבע

מדינות נוספות

מאמרים פופולאריים

להתייעצות עם מומחה במסים