ישראל – ספרד אמנת מס

spain view

ישראל – ספרד אמנת מס

היבטי מס ישראל ספרד
יחסים דיפלומטיים בין ישראל וספרד כוננו לראשונה בשנת 1986. ישראל וספרד מנהלות יחסי מסחר ושיתוף פעולה צבאי ענפים, ומשרד הכלכלה מחזיק נספחות כלכלית בספרד.

הכלכלה הספרדית היא החמישית בגודלה באירופה, ואחת הגדולות בעולם. באופייה היא מנוהלת במדיניות רווחה, על אף שבשני העשורים האחרונים החלה בתהליך הפרטה, הסרת חסמים ורגולציות והפחתת מיסוי. ענפי התעשייה בספרד (ובעיקר פלדה, מחצבים, טקסטיל ומספנות) מהווים כשני שליש מהתמ"ג הספרדי. ענף מרכזי נוסף בהכנסותיה של המדינה הוא התיירות. לאורך שנים סבלה ספרד מבעיות של גירעון ממשלתי, בועת נדל"ן ושיעורי אבטלה גבוהים מאד. משבר החוב האירופי הכניס את ספרד בתחילת העשור הקודם לשפל שיא מבחינת דירוג אשראי, שיעורי חוב ואבטלה, והיא נדרשה לחילוץ כלכלי בחסות האיחוד האירופי. בחמש השנים האחרונות חל שינוי חד במגמה. הכלכלה הספרדית החלה בצמיחה גבוהה מהממוצע באיחוד האירופי, והאבטלה ירדה משמעותית. הכלכלה הספרדית התייעלה והפכה לגורם מפתח בשווקים העולמיים (בעיקר בתחום הייצוא), והתחזיות מדברות על המשך המגמה החיובית.

 

פעילות עסקית בספרד

ספרד היא בין המדינות בהן משרדנו מתמחה בסיוע עסקי ללקוחותינו. למשרדנו קשרים ענפים בספרד, הן עם רואי חשבון ועורכי דין מקומיים והן עם גופים נוספים, המסייעים לנו להקים חברה בספרד, לפתוח חשבון בנק בספרד, קישור לעסקים מקומיים, ביצוע תכנון מס ומתן ייעוץ וסיוע משפטי מקיף.  

תכנוני מס בספרד: 

הדין הספרדי מעודד השכרת נדל"ן לטווח ארוך. קיימת אפשרות להקים חברת נדל"ן, אשר מחזיקה למעלה משמונה נכסי נדל"ן לתקופה של למעלה משלוש שנים ובכך מקבלת הנחה של כ-70% על מס החברות שאמור להיות משולם.

ישראלים רבים משקיעים בנדל"ן בספרד ורוכשים דירות נופש, דירות מגורים ונדל"ן עסקי בספרד. מידע ספציפי בנושא השקעות נדל"ן בספרד ובמדינות נוספות ניתן למצוא באתר שלנו בעמוד השקעות נדל"ן בחו"ל.

אמנה למניעת כפל מס ישראל ספרד

אמנה למניעת כפל מס היא הסכם בילטראלי, אשר במסגרתו קובעות שתי מדינות את כללי המיסוי שיחולו על הכנסות ועל נכסים שיש להם זיקה לשתי המדינות. בנוסף, כוללות האמנות עקרונות לחילופי מידע בנושאי מס בין המדינות.  

ישראלים רבים משקיעים בנדל"ן בספרד. למשרדנו קשרים ענפים עם יזמים במדריד, ברצלונה, פאלמה דה מיורקה וכו'. 

בנוסף, משרדנו עובד בשיתוף פעולה עם משרד רואי חשבון ספרדי לצורך סיוע לישראלים לדווח לרשות המסים בספרד בצורה פשוטה וזולה וכן לצורך ביצוע גילוי מרצון בספרד על הכנסות שלא דווחו.

אמנת המס המקורית בין ישראל לספרד נחתמה בשנת 1999 ונכנסה לתוקף ב-01/01/2001.

 תחולת ה-MLI:

גם ישראל וגם ספרד חתמו על האמנה המולטילטרלית (ה-MLI) בשנת 2017, אך בעוד ישראל אשררה את האמנה כך שתקבל תוקף בתאריך 1.1.2019, ספרד טרם אשררה אותה, ומכאן ששינויי ה-MLI טרם נכנסו לתוקף.

לקריאת הנוסח המלא של האמנה בעברית לחצו כאן.

נוסח באנגלית ניתן למצוא כאן.

ליצירת קשר

שערי מטבע

מדינות נוספות

מאמרים פופולאריים

להתייעצות עם מומחה במסים