ישראל – ויאטנם אמנת מס

Vietnam salt

ישראל – ויאטנם אמנת מס

היבטי מס ישראל ויאטנם
כלכלת ויאטנם נמצאת בנסיקה בשנים האחרונות. המדינה שעד לפני כמה שנים הייתה קומוניסטית, אימצה את שיטת השוק החופשי והחלה לחתום על הסכמי סחר מרחיבים, כשהעיקרי בהם הוא עם האיחוד האירופי. במסגרת הסכמי הסחר שחתמה וייטנאם היא נאלצה לבצע רפורמות כלכליות פנימיות, ובעשור האחרון היא בעיצומו של תהליך שדרוג התעשייה המקומית ומהווה כר פורה ואטרקטיבי להשקעות זרות.

בהיבטי מיסוי, ויאטנם נחשבת אטרקטיבית להשקעות בזכות מס הכנסה אחיד לתושבים זרים (20%). מס החברות הסטנדרטי עומד בה על 20%, אך הממשלה מעניקה הטבות לחברות זרות בתנאים מסוימים וסוגי חברות מסוימים כפופות לשיעור מס גבוה יותר.

פעילות עסקית בויאטנם

למשרדנו קשרים עם גורמים שונים בויאטנם, לרבות רואי חשבון ועורכי דין, ואנו מסייעים בהקמת חברות, הקמת חשבון בנק וסיוע לפעילות העסקית.

מידע בנושא השקעות נדל"ן בויאטנם ובמדינות נוספות ניתן למצוא באתר שלנו בעמוד בעמוד השקעות נדל"ן בחו"ל.

אמנה למניעת כפל מס בין ישראל לויאטנם

אמנה למניעת כפל מס היא הסכם בילטראלי, אשר במסגרתו קובעות שתי מדינות שהן צד להסכם את כללי המיסוי שיחולו על הכנסות ועל נכסים שיש להם זיקה לשתי המדינות. בנוסף, כוללות האמנות עקרונות לחילופי מידע בנושאי מס בין המדינות.   

אמנת המס בין ישראל וויאטנם נחתמה בשנת 2009 ונכנסה לתוקף בתאריך 01/01/2010.

תחולת ה-MLI:

ה-MLI הוא מנגנון אוטומטי לתיקון אמנות מס בילטרליות כאשר על מנת להחילו, שתי המדינות אמורות לחתום על האמנה המולטילטרלית ולאשר את החלתה בדין הפנימי שלהן. 
נכון ליוני 2020, ויאטנם לא חתמה על האמנה.

לקריאת הנוסח המלא של האמנה בעברית לחצו כאן.

נוסח באנגלית ניתן למצוא כאן.

ליצירת קשר

שערי מטבע

מדינות נוספות

מאמרים פופולאריים

להתייעצות עם מומחה במסים