חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

העברת כספים לחו"ל ומחו"ל

העברת כספים לחו"ל ומחו"ל

העברת כספים לחו"ל ומחו"ל

ייעוץ מול בנקים וסיוע העברת כספים לחו"ל ומחו"ל, המרה והעברת מט״ח מישראל לחו״ל

ישראל כמו מדינות רבות ברחבי העולם, חתומה על תקנות לחילופי מידע אוטומטיים בין מדינות (תקנות CRS) לפיהן בנקים יעבירו מידע אודות תושבים המסווגים כתושבים זרים למדינת תושבותם, כאשר תחילה יועבר המידע לרשות המסים במדינה בה ממוקם הבנק ובהמשך למדינה הזרה. לאור זאת, הבנקים מציבים תנאים נוקשים לצורך העברת כספים. התמודדות עם מערכת הבנקאות הבינלאומית בשנים האחרונות הפכה להיות מורכבת ביותר ומהווה את הבסיס הראשוני לכל תכנון מס בינלאומי. תכנון מבנה בנקאי נכון עבור הפעילות יבטיח שמעבר להקטנת נטל המס – תהיה אפשרות נוחה וקלה להעברת הכספים מהלקוחות, דרך חברת הפעילות ועד ללקוחות עצמם. 

רשות המסים מקבלת "מודיעין" מצוין כתוצאה מהסכמי חילופי מידע בינלאומיים וכיום יש לכל מפקח מס הכנסה ולכל רכז חוליה גישה לתנועות כספיות בינלאומיות שמבצעים נישומים (יחידים וחברות). 

במסגרת חוק ההסדרים האחרון, העלתה רשות המסים דרישה (שלא התקבלה) לחייב את המוסדות הפיננסיים (בנקים, נותני שירותי מטבע, חברות ביטוח, חברות סליקה, וכו') לדווח בעצמם על פעילות פיננסית של לקוחותיהם. חשוב להבהיר שלא מדובר בדרישה מפתיעה, הרי הבנקים גם כך מחוייבים להעביר מידע שכזה לרשות לאיסור הלבנת הון, כך שמדובר בסך הכל על עליית מדרגה צפויה באותו הנתיב של צמצום היכולת להשתמש בבנקים במקרים של הון לא מדווח. ההערכה היא שבשלב מסוים הבנקים יתבקשו לדווח על כל תנועה כספית משמעותית לרשות המסים. 

 משרדנו מייעץ ללקוחות על פעולות נדרשות לפני העברת כספים לחו״ל ומחו״ל ואופן העברת הכספים הנכון בהתחשב בתקן האחיד בעולם. בנוסף, הבנקים מאפשרים ללקוחות להגיש השגה לפני הסיווג כתושב זר, ומשרדנו מטפל בהכנת השגות לבנקים ומנע העברות מידע רב לרשויות מס זרות.

סיוע בביקורת והסדרת מקור כספים

הבנקים נוטים לדרוש הסבר על מקור הכספים אשר מבוקש להעבירם מחו"ל לישראל, ובמיוחד כאשר מדובר בסכום משמעותי (בין היתר כדי לוודא ששולם מס בגינם ושלא מדובר בהלבנת הון ועוד). משרדנו נותן אישור/ מכתב לבנק בעניין מקור הסכום, ובמידת הצורך מייעץ ונותן הנחיות גם למשרד רואי חשבון של הלקוח לעניין הביקורת בהבהרת ופירוט מקור הכספים.

סיוע בהמרת כספים למט"ח ובהעברת כסף לחו"ל

לאור התנאים הקשיחים של הבנקים לעניין העברת כספים לחו"ל והעמלות הגבוהות של המרות הכספים – משרדנו מטפל בהעברת הכספים תוך התגברות על הקושי, חסכון במס וחיסכון בעמלות המרה.

ניכוי במקור על העברת כסף לחו"ל

משרדנו מטפל בבדיקת הניכוי במקור לרשות המסים אשר נדרש על ידי הבנקים ורשויות המס בטרם העברת הכספים למשלם. במקרים רבים קיימת זכאות לפטור מניכוי מס במקור. בהתאם, משרדנו מטפל בהשלמת המסלול הירוק לפטור או בהשגת אישור על הפטור מפקיד השומה. בין לקוחות משרדנו נמנה מוסד כספי אשר פעילותו העיקרית היא העברת כספים בין מדינות.

השגת אישורי העברת כספים מפקידי השומה

משרדנו מטפל בהשגת האישורים לפטור מניכוי במקור לצורך העברת הכספים למקבל התשלום בחו"ל. למידע נוסף וייעוץ פרטני צור איתנו קשר.

ליצירת קשר

תחומי התמחות

תכנון מס

תכנון מס

ליווי חברות ויחידים בתחום תכנון מס: ייעוץ מס מקצועי באשר לאופן ההתאגדות הנכון, כמו גם

חוק עידוד השקעות הון

חוק עידוד השקעות – מהו? ומהן ההטבות מכוחו? חוק עידוד השקעות הון, תשי"ט-1959 עבר תיקונים רבים

חוות דעת

חוות דעת

חוות דעת בכל תחומי המס: תושבות, סיווג הכנסות וחבות מס במקרים מיוחדים, מיסוי בינלאומי חוות

מיסוי קריפטו

מיסוי קריפטו

מיסוי קריפטו מיסוי קריפטו, מיסוי הכנסה ממטבעות וירטואליים והפקדת כספים שמקורם בביטקוין קצת על קריפטו

להתייעצות עם מומחה במסים