ישראל – אזרבייג'ן אמנת מס

baku

ישראל – אזרבייג'ן אמנת מס

היבטי מס ישראל אזרבייג'ן 

אזרבייג'ן היא מעצמת נפט וגז טבעי השוכנת לחופי הים הכספי ונחשבת לאחת מספקיות האנרגיה הגדולות ביותר במזרח התיכון (כולל לישראל שמרבית הנפט שלה מגיע מאזרבייג'ן). בעשרים השנים האחרונות נמצאת אזרבייג'ן בתנופת בנייה והתפתחות מערבית, במטרה למצב עצמה כיעד תיירותי נחשק והיא מארחת בשטחה אירועים בינלאומיים רבים. אזרבייג'ן נחשבת כר פורה להשקעות זרות בתחומי הרפואה, היי-טק והחקלאות המתקדמת. מס החברות באזרבייג'ן עומד על 20% ואמנת המס בינה לבין ישראל מאפשרת זיכויי מס רבים על הכנסות שנמשכות מחברות שמנוהלת באזרבייג'ן לישראל.

 

פעילות עסקית באזרבייג'ן

אזרבייג'ן היא בין המדינות בהן למשרדנו קשרים רבים, הן עם רואי חשבון ועורכי דין באזרבייג'ן, והן עם גופים אשר מאפשרים לנו לסייע ללקוחות לבצע פעילות עסקית.

רוב הפעילות העסקית בין שתי המדינות מתבססת על יבוא נפט גלמי ועסקאות נשק שנמכר מישראל לאזרים. היקף עסקאות הנשק איננו מפורסם אך עסקאות הנפט הגולמי הן בהיקף משמעותי של למעלה מ 4.5 מיליארד ש"ח בשנה. (נכון לשנת 2019 ע"פ נתוני האו"ם והלמ"ס.) 

במסגרת זו אנו מסייעים בהקמת חברה, פתיחת חשבון בנק, קישור לעסקים שונים  וסיוע לפעילות עסקית באזרבייג'ן.

מידע ספציפי בנושא השקעות נדל"ן באזרבייג'ן ובמדינות נוספות ניתן למצוא באתר שלנו בעמוד בעמוד השקעות נדל"ן בחו"ל.

בין ישראל ואזרבייג'ן נחתמו מספר הסכמים:

  1. הסכם עידוד והגנה על השקעות;
  2. אמנה למניעת כפל מס.

הסכם עידוד והגנה על השקעות ישראל – אזרבייג'ן

בשנת 2009 נכנס לתוקף הסכם בילטראלי בין ישראל ובין אזרבייג'ן שמטרתו לתת מעטפת הגנה משפטית על סיכונים שאינם מסחריים, בקשר לפעילות של משקיעים והשקעות. מטרת ההסכם היא עידוד השקעות הדדי של ישראלים באזרבייג'ן ולהפך, על ידי יצירת אקלים השקעות נוח ובטוח.

קישור להסכם באנגלית באתר משרד האוצר ניתן למצוא כאן.

אמנה למניעת כפל מס בין ישראל לאזרבייג'ן

אמנה למניעת כפל מס היא הסכם בילטראלי, אשר במסגרתו קובעות שתי מדינות שהן צד להסכם את כללי המיסוי שיחולו על הכנסות, פעילות ונכסים שיש להם זיקה לשתי המדינות. בנוסף, כוללות האמנות עקרונות לחילופי מידע בנושאי מס בין המדינות.   

אמנת המס הבילטראלית בין ישראל ואזרבייג'ן נחתמה בשנת 2016 ונכנסה לתוקף בתאריך 01/01/2018.

תחולת ה-MLI:

ה-MLI הוא מנגנון אוטומטי לתיקון אמנות מס בילטרליות כאשר על מנת להחילו, שתי המדינות אמורות לחתום על האמנה המולטילטרלית ולאשר את החלתה בדין הפנימי שלהן. 

נכון ליוני 2020 אזרבייג'ן לא חתמה על האמנה המולטילטרלית.

לקריאת הנוסח המלא של האמנה בעברית לחצו כאן.

נוסח באנגלית ניתן למצוא כאן.

ליצירת קשר

שערי מטבע

מדינות נוספות

מאמרים פופולאריים

להתייעצות עם מומחה במסים