חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ישראל – אסטוניה אמנת מס

ישראל - אסטוניה אמנת מס

ישראל – אסטוניה אמנת מס

היבטי מס ישראל אסטוניה

המדינה הבלטית הקטנה (1.3 מיליון תושבים) הפכה בשלושים השנה שעברו מאז פרישתה מברית המועצות לאחת המדינות המצליחות, המתקדמות טכנולוגית, היציבות והחופשיות בעולם. באסטוניה פועלות תעשיות אלקטרוניקה ומידע רבות, ביחד עם מגזר היי-טק שצומח במהירות. בנוסף, מבוססת הכלכלה האסטונית על ייצוא.

בהיבטי מיסוי והשקעות, אסטוניה נחשבת לסביבת יעד נוחה ויעילה. אסטוניה היא מן המדינות הראשונות בעולם שהחילו שיעור מס אחיד. בנוסף קיימת באסטוניה שיטת מס ייחודית לחברות. רווחי חברות שלא חולקו פטורים ממס ורווחים מחולקים כפופים ל- 20% מס. אמנת המס בין ישראל לאסטוניה קובעת ביחס לחלק מההכנסות שתושב ישראלי יחויב במס על רווחיו באסטוניה רק בישראל ולהפך.

פעילות עסקית באסטוניה

אסטוניה היא בין המדינות בהן למשרדנו קשרים רבים, הן עם רואי חשבון ועורכי דין באסטוניה, והן עם גופים עסקיים שונים. במסגרת זו אנו מסייעים בהקמת חברה באסטוניה, פתיחת חשבון בנק אסטוני, קישור לעסקים שונים אסטוניים וסיוע לפעילות עסקית באסטוניה.

מידע ספציפי בנושא השקעות נדל"ן באסטוניה ובמדינות נוספות ניתן למצוא באתר שלנו בעמוד בעמוד השקעות נדל"ן בחו"ל.

בין ישראל ואסטוניה נחתמו מספר הסכמים:

  1. הסכם עידוד והגנה על השקעות;
  2. אמנה למניעת כפל מס.

הסכם עידוד והגנה על השקעות ישראל – אסטוניה

בשנת 1995 נכנס לתוקף הסכם בילטראלי בין ישראל ובין אסטוניה שמטרתו לתת הגנה משפטית על פעילות של משקיעים והשקעות מסיכונים שאינם מסחריים וליצור עידוד השקעות הדדי של ישראלים באסטוניה על ידי יצירת אקלים השקעות נוח ובטוח.
קישור להסכם באנגלית באתר משרד האוצר ניתן למצוא כאן.

אמנה למניעת כפל מס בין ישראל לאסטוניה

אמנה למניעת כפל מס היא הסכם בילטראלי, אשר במסגרתו קובעות שתי מדינות את כללי המיסוי שיחולו על הכנסות ועל נכסים שיש להם זיקה לשתי המדינות. בנוסף, כוללות האמנות עקרונות לחילופי מידע בנושאי מס בין המדינות.   

אמנת המס בין ישראל ואסטוניה נתחמה בשנת 2009 ונכנסה לתוקף בתאריך 01/01/2010.

תחולת ה-MLI:

ה-MLI הוא מנגנון אוטומטי לתיקון אמנות מס בילטרליות כאשר על מנת להחילו, שתי המדינות אמורות לחתום על האמנה המולטילטרלית ולאשר את החלתה בדין הפנימי שלהן. 

ישראל חתמה על האמנה ב-2017, והיא נכנסה לתוקף בתחילת 2019. אסטוניה חתמה על האמנה בשנת 2018 אך טרם אשררה אותה, ומכאן ששינויי ה MLI טרם נכנסו לתוקף.

לקריאת הנוסח המלא של האמנה בעברית לחצו כאן.

נוסח באנגלית ניתן למצוא כאן.

ליצירת קשר

שערי מטבע

מדינות נוספות

מאמרים פופולאריים

להתייעצות עם מומחה במסים