ישראל – בולגריה אמנת מס

ישראל - בולגריה אמנת מס

ישראל – בולגריה אמנת מס

היבטי מס ישראל בולגריה

בולגריה הצטרפה לאיחוד האירופי בשנת 2007. באותה תקופה חוותה בולגריה צמיחה כלכלית מהירה שבאה לידי ביטוי בצמיחה בתמ״ג, כניסת השקעות זרות, ירידה באבטלה ובאינפלציה וכו׳. לאחר המשבר הכלכלי והפיננסי העולמי של שנת 2009 חוותה הכלכלה הבולגרית התכווצות משמעותית וירידה ברמת הפעילות במשק. כפועל יוצא של המשבר צמצמו הבנקים במדינה את מתן ההלוואות.

החל מחודש ינואר 2008 נקבע תשלום מס אחיד של 10% לכל רמות ההכנסה. מס אחיד זה, מציב את בולגריה במקום הראשון באיחוד האירופי עם שיעור המס הנמוך ביותר, כמו כן, גם רמת הביטוח הלאומי היא הנמוכה באיחוד האירופי ולכן בולגריה היא יעד אטרקטיבי להשקעות. על אף היותה מדינה בעלת תנאים נוחים להשקעות כמו מס אחיד נמוך לחברות קיימים במדינה קשיים אחרים כמו שחיתות במנהל הציבורי, מערכת משפט חלשה, חוסר שקיפות בהליכים ציבוריים, פשע מאורגן (אשר משפיע בהחלט על הכלכלה ועל התיירות במדינה) ופריון נמוך.

בשנים 2016-2017 בעקבות ביקוש מקומי גבוה ומחירי אנרגיה נמוכים הכלכלה הבולגרית צמחה ב- 4%.

פעילות עסקית בבולגריה

בעקבות הצטרפותה של בולגריה לאיחוד האירופי המדינה עוברת פיתוח מהיר בתחומים רבים, ביניהם: איכות הסביבה, אנרגיה ומים, מכיוון שעליה להתאים את התשתיות במדינה לתקנים האירופים המחמירים. בנוסף לכך, גם בתחום אבטחת המידע קיים צורך במדינה לסקטור זה במגזר הפרטי ומגזר הציבורי. כמו כן, גם בתחומים כמו חקלאות בעזרת מכירת טכנולוגיות ישראליות ורכישת מוצרי חקלאות מהמדינה ולבסוף בתחום הבריאות שכן במדינה קיימת מערכת בריאות שזקוקה לרפורמה מבחינת מבנה המערכת וגם מבחינת הציוד הקיים במדינה.

למשרדנו קשרים ענפים בבולגריה, הן עם רואי חשבון ועורכי דין בולגרים והן עם גופים נוספים המסייעים לנו לפתוח חברה בבולגריה, לפתוח חשבון בנק בבולגריה ולסייע ללקוחותינו בפעילות עסקית במדינה.

מידע ספציפי בנושא השקעות נדל"ן באוקראינה ובמדינות נוספות ניתן למצוא באתר שלנו בעמוד בעמוד השקעות נדל"ן בחו"ל.

הסכמים בין ישראל לבולגריה:

  1. אמנה בעניין ביטוח סוציאלי;
  2. הסכם לעידוד והגנה על השקעות;
  3. הסכם סחר חופשי (כחלק מהסכם כולל עם האיחוד האירופי);
  4. אמנה למניעת כפל מס.

ביטוח לאומי ישראל – בולגריה

בין ישראל ובולגריה נחתמה אמנה בעניין ביטוח סוציאלי ביום 01.09.2009.
קישור למסמך המפרט על האמנה

הסכם הגנה על השקעות

ההסכם נחתם בין בולגריה לישראל בתאריך 06.12.1993 ונכנס לתוקף בתאריך 17.12.1996.
קישור להסכם באנגלית 

הסכם הסחר החופשי

הסכם הסחר החופשי בין בולגריה לישראל בוטל בכפוף לכניסתה של בולגריה לאיחוד האירופי. בין האיחוד האירופי למדינת ישראל קיים הסכם התאגדות שנכנס לתוקף בשנת 2000. הסכם הסחר הראשוני נחתם בין הקהילה האירופית לישראל כבר בשנת 1964 ועבר מספר שינויים כשהאחרון בהם התקבל בשנת 2008. הסכם הסחר ביניהם מכיל הוראות שקובעות לביטול הדדי של מכסים, ביטול היטלים שווי ערך למכס, איסור הגבלות כמותיות על הייצוא, הסרת מגבלות הדדיות על תנועות הון וכו׳.

אמנה למניעת כפל מס בין ישראל לבולגריה

אמנת המס המקורית בין ישראל לבולגריה נחתמה בשנת 2000 ונכנסה לתוקף ב-01/01/2003.

תחולת ה-MLI:

גם ישראל וגם בולגריה חתמו על האמנה המולטילטרלית (ה-MLI) בשנת 2017, אך בעוד ישראל אשררה את האמנה כך שתקבל תוקף בתאריך 1.1.2019 – בולגריה טרם אשררה אותה. לאחר שממשלת בולגריה תאשרר את האמנה, ה-MLI תשנה באופן אוטומטי את האמנה בין ישראל לבין בולגריה.

לקריאת הנוסח המלא של האמנה בעברית לחצו כאן.

נוסח באנגלית ניתן למצוא כאן.

ליצירת קשר

שערי מטבע

מדינות נוספות

מאמרים פופולאריים

להתייעצות עם מומחה במסים