ישראל – מקדוניה אמנת מס

ישראל - מקדוניה אמנת מס

ישראל – מקדוניה אמנת מס

היבטי מס ישראל מקדוניה

בעשרים וחמש השנים האחרונות, התמודדה המדינה הבלקנית ההררית הקטנה עם חבלי הלידה של פירוק גוש יוגוסלביה, וההשלכות של המלחמה הקשה בצפון בסוף המאה שעברה. ולמרות הקשיים, החלה הכלכלה הסובייטית הקטנה לשעבר בתהליך צמיחה ומודרניזציה בדרכה להפוך לשוק חופשי מתקדם ואטרקטיבי למשקיעים זרים.

בהיבטי מיסוי ישראל מקדוניה – נחשבת מקדוניה ליעד מצוין להשקעה, הממשלה המקדונית הגדירה אזורי תעשייה שחברות אשר נבנות ופועלות בהן זוכות לפטור במס הכנסה אישי ומיסים תאגידיים ואף לא משלמות אגרות על אישור התרי בנייה לתקופות של עד 10 שנים. בנוסף הממשלה מעניקה פטורי רבים בתחום המכס, מס החברות הוא מהנמוכים באירופה, וישנן הקלות רבות במיסים על דיבידנדים.

פעילות עסקית במקדוניה

מקדוניה היא בין המדינות בהן למשרדנו קשרים, הן עם משרד רואי חשבון ועורכי דין, והן עם גופים מקומיים אשר מאפשרים לנו לסייע ללקוחות לבצע פעילות עסקית במקדוניה. במסגרת זו אנו מסייעים בהקמת חברה, פתיחת חשבון בנק מקדוני, קישור לעסקים שונים וסיוע לפעילות עסקית במקדוניה.

מידע ספציפי בנושא השקעות נדל"ן באוקראינה ובמדינות נוספות ניתן למצוא באתר שלנו בעמוד בעמוד השקעות נדל"ן בחו"ל.

אמנה למניעת כפל מס בין ישראל למקדוניה

אמנה למניעת כפל מס היא הסכם בילטראלי, אשר במסגרתו קובעות שתי מדינות שהן צד להסכם את כללי המיסוי שיחולו על הכנסות ועל נכסים שיש להם זיקה לשתי המדינות. בנוסף, כוללות האמנות עקרונות לחילופי מידע בנושאי מס בין המדינות.   

אמנת המס הבילטראלית בין ישראל למקדוניה נחתמה בשנת 2015 ונכנסה לתוקף בתאריך ה-01/01/2019. 

תחולת ה-MLI:

מקדוניה חתמה על האמנה המולטילטראלית רק בתחילת 2020 (בעוד שישראל עשתה זאת ב-2017). לאחר שזו תאשרר את האמנה יחולו שינויים אוטומטיים באמנה הבילטראלית בין המדינות, על פי הסעיפים שהוסכמו ואושררו על ידי כל מדינה.

לקריאת הנוסח המלא של האמנה בעברית לחצו כאן.

נוסח באנגלית ניתן למצוא כאן.

ליצירת קשר

שערי מטבע

מדינות נוספות

מאמרים פופולאריים

להתייעצות עם מומחה במסים