ישראל – תאילנד אמנת מס

ישראל - תאילנד אמנת מס

ישראל – תאילנד אמנת מס

היבטי מס ישראל תאילנד

אף שידעה לא מעט אי יציבות פוליטית בשנים האחרונות, המשיכה כלכלת תאילנד במגמת צמיחה. הממשלה המקומית משקיעה אמצעים רבים בתהליך מודרניזציה של הכלכלה שיהפוך אותה לכלכלה שמוקד התעשייה בה הוא פיתוח וקידום טכנולוגיות חדשניות, שדרוג הסקטור החקלאי תוך באמצעות שימוש בטכנולוגיה והפיכת הכלכלה ממבוססת סחורות לכלכלה מבוססת שירותים. המדינה משקיעה רבות בפיתוח תשתיות תעשייה ובתחום תשתיות התקשורת. ממשלת תאילנד עושה מאמצים רבים למשיכת משקיעים זרים למדינה.

בהיבטי מיסוי, על אף ששיעורי המס למשקיעים אינו נחשב נמוך ישנם כמה יתרונות למשקיע הישראלי, העיקרי בהם טמון בסעיף ה-"חסך מס" (tax sparing) באמנת המס הבילטראלית. בתנאים מסוימים סעיף זה מאפשר לחברה ישראלית להנות מחוקי העידוד בתאילנד והטבות המס הנלוות, מבלי שתצטרך לשלם מס מלא בישראל. גם חברה תאילנדית הנהנת מחוקי עידוד בישראל תזכה לפטור במס בתאילנד על רווחיה.

פעילות עסקית בתאילנד

תאילנד היא בין המדינות בהן למשרדנו קשרים רבים, הן עם רואי חשבון ועורכי דין מקומיים, והן עם גופים אשר מאפשרים לנו לסייע ללקוחות לבצע פעילות עסקית. במסגרת זו אנו מסייעים בהקמת חברה, פתיחת חשבון בנק, קישור לעסקים שונים וסיוע לפעילות עסקית במדינה.

מידע ספציפי בנושא השקעות נדל"ן ברומניה ובמדינות נוספות ניתן למצוא באתר שלנו בעמוד השקעות נדל"ן בחו"ל.

בין ישראל ותאילנד נחתמו מספר הסכמים

  1. הסכם עידוד והגנה על השקעות.
  2. אמנה למניעת כפל מס.

הסכם עידוד והגנה על השקעות ישראל – תאילנד

בשנת 2003 נכנס לתוקף הסכם בילטראלי בין ישראל ובין תאילנד שמטרתו לתת מעטפת הגנה משפטית על פעילות של משקיעים והשקעות מסיכונים שאינם מסחריים. מטרת ההסכם היא עידוד השקעות הדדי של ישראלים בתאילנד ולהפך על ידי יצירת אקלים השקעות נוח ובטוח.  
קישור להסכם באנגלית באתר משרד האוצר ניתן למצוא כאן.

אמנה למניעת כפל מס בין ישראל לתאילנד

אמנה למניעת כפל מס היא הסכם בילטראלי, אשר במסגרתו קובעות שתי מדינות שהן צד להסכם את כללי המיסוי שיחולו על הכנסות ועל נכסים שיש להם זיקה לשתי המדינות. בנוסף, כוללות האמנות עקרונות לחילופי מידע בנושאי מס בין המדינות.   
אמנת המס הבילטראלית בין ישראל לתאילנד נחתמה בשנת 1996 ונכנסה לתוקף בתאריך ה-01/01/1997. 

תחולת ה-MLI:

נכון ליוני 2020 תאילנד לא חתמה על האמנה המולטילטרלית (MLI).

לקריאת הנוסח המלא של האמנה בעברית לחצו כאן.

נוסח באנגלית ניתן למצוא כאן.

ליצירת קשר

שערי מטבע

מדינות נוספות

מאמרים פופולאריים

להתייעצות עם מומחה במסים