חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

רילוקיישן לפורטוגל

רילוקיישן לפורטוגל

רילוקיישן לפורטוגל

כחלק מהליכי הגלובליזציה, יותר ויותר אנשים בוחרים לגור ולעבוד בחו"ל. בשנים האחרונות הפכה פורטוגל ליעד פופולרי בקרב אלו המעוניינים ברילוקיישן זמני או קבוע. הדבר קורה, בין היתר, בעקבות השילוב של איכות החיים המעולה לצד מיסוי נוח שמציעה פורטוגל לאלו המהגרים אליה. מגוון הזויות שמוצעות בפורטוגל הוא רחב, במאמר זה נסקור את חלקן.

למה פורטוגל?

פורטוגל היא יעד מזמין עבור מי שמחפש איכות חיים יוצאת דופן ומקום נעים לקרוא לו בית. מזג האוויר בפורטוגל נעים ושמשי רוב השנה, עם טמפרטורות ממוצעות של 15-25 מעלות צלזיוס. יוקר המחייה בפורטוגל נמוך יחסית בהשוואה למדינות מערביות אחרות, מה שמאפשר לתושביה ליהנות מאורח חיים נוח מבלי לשבור את הכיס. פורטוגל היא גם מדינה בטוחה ויציבה, עם רמת פשיעה נמוכה מאוד. מערכת הבריאות בפורטוגל ברמה גבוהה, ותושביה נהנים מגישה לשירותי בריאות איכותיים. בנוסף, פורטוגל מדורגת במיקום גבוה במדד קלות עשיית עסקים של הבנק העולמי, מה שהופך אותה למדינה אטרקטיבית עבור יזמים ומשקיעים.

השילוב של כל הגורמים הללו הופך את פורטוגל למקום מגורים אטרקטיבי מאד, מה שהוביל לכך שאנשים רבים, מכל רחבי העולם שוקלים לעשות רילוקיישן לפורטוגל. בשביל להקל על המעבר ולהגביר את ההשקעות במדינה, פורטוגל מציעה מגוון רחב של ויזות, עבור יזמים, משקיעים ואנשי מקצוע מיומנים.

סוגי אשרות

 
ויזת הכנסה פסיבית

ויזה זו, המכונה גם ויזת 7D, מתאימה לתושבי חוץ בעלי הכנסה פאסיבית סבירה וקבועה. גבוה ההכנסה המינימלי המזכה בויזה זו שווה לשכר המינימום בפורטוגל. על מנת לקבל את הויזה הזו על המועמד להשלים שני שלבים. הראשון, הגשת בקשה לויזה זמנית במדינת התושבות. לאחר אישור הבקשה, הויזה הזמנית תקפה לארבעה חודשים. השלב השני הוא פגישה בשירות ההגירה והגבולות הפורטוגלי, שם תתקבל אשרת תושבות לשנתיים. לאחר שנתיים צריך לחדש את הויזה, הויזה החדשה תקפה לשלוש שנים. לאחר תום תקופת חמש השנים יש אפשרות להחליף את האשרה הזמנית בתושבות קבועה.

 ויזת סטארט-אפ

ויזת הסטראט-אפ מתאימה ליזמים ומטרתה למשוך כישרונות, השקעות וחדשנות לפורטוגל. הזכאות לויזה זו מותנת בעמידה במספר קריטריונים, ביניהם:

 • על היזם להוכיח את כוונתו לעסוק בפעילות עסקית שמייצרת טובין ושירותים חדשניים.
 • על היזם לפתוח חברה חדשה או להעביר חברה קיימת לפורטוגל, תוך התמקדות בטכנולוגיה וידע לפתח מוצרים פורצי דרך.
 • על המועמד להיות בעל פוטנציאל ליוצר הזדמנויות העסקה חדשות.

למידע נוסף על ויזת הסטראט אפ, לחצו כאן.

ויזת נוודות דיגיטלית

נוודים דיגיטליים הם קהילה הולכת וגדלה של אנשים שרוצים את החופש של לעבוד ולטייל ברחבי העולם. הם מנצלים את האמצעים הטכנולוגיים שברשותם, כגון סמארטפון או מחשב נייד, בשביל להיות פרודוקטיביים ולהמשיך לעבוד, תוך גילוי מקומות חדשים. אשרת הנווד הדיגיטלי בפורטוגל מתאימה במיוחד לאלו הרוצים לעסוק בפעילות עסקית באופן עצמאי או לעבוד מרחוק מחוץ למדינתם. הויזה מאפשרת לאנשים להתגורר בפורטוגל באופן זמני, בזמן שהם עובדים מרחוק עבור מעסיק זר.

ויזת הזהב של פורטוגל

תוכנית ויזת הזהב של פורטוגל היא מסלול לתושבות עבור אנשים שאינם תושבי אחת ממדינות האיחוד האירופי. התוכנית, שהחלה באוקטובר 2012, מאפשרת לאנשים להפוך לתושבי או אזרחי פורטוגל, תוך חמש שנים בלבד. התוכנית פתוחה עבור אנשים שהם לא תושבי אחת ממדינות האיחוד האירופי, האזור הכלכלי האירופי או שוויץ.

בשביל להיות זכאי לויזת זהב, על מגיש הבקשה לעשות השקעות בפורטוגל בתחומים כגון נדל"ן, קרנות הון סיכון, הקמת חברות, תרומות ועוד, ההשקעות צריכות להישמר לחמש שנים לפחות ומקור האמצעים שבאמצעותם נעשתה ההשקעה הוא מחוץ לפורטוגל. מגיש הבקשה הראשי צריך להיות בפורטוגל במשך שבעה ימים בשנה הראשונה וארבעה עשר ימים בכל שנה אחרי. התוכנית נותנת זכאות לאשרה גם לקרובי משפחה של המגיש הראשי.

תוכנית ויזת הזהב של פורטוגל מציעה אפשרויות השקעה מגוונות כדי להתאים להעדפות ולתחומי עניין האישיים של המשקיע. כך לדוגמה, רכישת נדל"ן בפורטוגל בשווי של מעל 500,000 אירו, או 350,000 אירו עבור נכסים ישנים באזורי שיקום עירוניים, מזכה בוויזת הזהב. ההשקעות יכולות לכלול מספר נכסים, אם הסכום הכולל הוא לפחות סכום ההשקעה הנדרש. בנוסף, מעומדים יכולים לאחד את ההשקעות שלהם, כך אחים או בני זוג הרוכשים נכס ביחד, יכולים להגיש בקשה לויזת הזהב, בהתבסס על התרומה של כל אחד מהם לרכישה. חשוב לשים לב כי נכסי מגורים בליסבון, פורטו וערי חוף לא נחשבים כהשקעה מתאימה עבור ויזת הזהב. עם זאת, השקעה בנכסים מסחריים במקומות אלו, כן נחשבת כהשקעה מתאימה.

בין אפשריות ההשקעה הנוספות ניתן למצוא:

 • יצירת משרות מלאות חדשות.
 • ההשקעה בעסקים פורטוגלים קיימים שיוצרים מקומות עבודה חדשים.
 • תרומה לשימור המורשת הלאומית ופעילויות מחקר ופיתוח.

מוסדות פיננסיים שאינם פורטוגליים יכולים לתת הלוואות להשקעות המדוברות, מה שהופך את תוכנית ויזת הזהב לנגישה ומושכת עוד יותר למשקיעים פוטנציאליים.

עמלות ויזת הזהב*:

 • עבור המועמד הראשי:
 1. דמי בקשה – 66 אירו
 2. דמי הנפקת ויזה – 5,391.56 אירו
 • עבור בני משפחה:
 1. דמי בקשה – 66 אירו
 2. דמי הנפקת ויזה – 5,391.56 אירו
 • חידוש ויזה:
 1. דמי בקשה – 66 אירו
 2. דמי הנפקת ויזה – 5,391.56 אירו

* נכון לינואר 2023.

תושב שאינו רגיל (NHR)

תוכנית הNHR היא תוכנית המאפשרת לאנשים להיות תושבים לצורכי מס בפורטוגל ולהנאות ממס הכנסה ורווח הון מופחתים לעשר שנים. היתרונות של תוכנית זו כוללים פטור מלא ממס על הכנסה מחוץ לפורטוגל, פטור ממסי הון והחופש להעביר כספים לפורטוגל ללא הגבלה. בנוסף, פרטים יכולים להנאות משיעור מס קבוע, של 20%, על הכנסות מסוימות בפורטוגל ולקבל פטור ממס מתנות עבור מתנות שהתקבלו מקרובי משפחה. אין דרישת שהייה מינימלית, מה שמאפשר לפרטים לבנות את התושבות שלהם בהתאם לצרכים שלהם. פנסיות שמקור מחוץ לפורטוגל יהו ממוסות בשיעור קבוע של 10%, לאלו הזכאים לכך.

בשביל להיות זכאי לקבל מעמד NHR, על המגיש לעמוד בשני תנאים:

 • עליו להיות זכאי להתגורר בפורטוגל, דרך היותו אזרח אחת ממדינות האיחוד האירופי, האיחוד הכלכלי האירופי או שוויץ או זכאות לאחת מהויזות המוצעות בפורטוגל.
 • הוא לא היה תושב לצורך מס בפורטוגל בחמש שנים שקדמו לתושבתו.

בשביל לשמר את מעמד הNHR, הפרט צריך שיהיה לו מקום מגורים בפורטוגל ב31 לדצמבר בכל שנה, עם תקופת מגורים של לפחות 183 ימים בכל שנה. מקום מגוריו יכול להיות נכס מושכר עם חוזה שכירות של 12 חודשים, בתנאי שהוא פנוי וכוונתו לשמש כביתו. תוכנית הNHR מספקת תושבות מס אטרקטיבית וגמישה עבור אל שרוצים להנאות ממשטר המס הנוח בפורטוגל.

ויזת איחוד משפחות

ויזת איחוד משפחות, המכונה גם ויזת 6D, מאפשרת לקרובי משפחה של תושב פורטוגל, תוך עמידה בתנאים מסוימים, להגיש בקשה לאשרה בפורטוגל.

טרם השינויים האחרונות באשרת איחוד המשפחות, נדרשו בני המשפחה להמתין עד שהמועמד הראשי יקבל ויזה, לפני שיכולו גם הם להגיש בקשה לאשרה זו. לאחר התיקון, בני המשפחה יכולים להגיש את הבקשה באותו הזמן שהמועמד הראשי מגיש את הבקשה. הדרישות לבני המשפחה נשארו זהות לאלו שהיו לפני השינוי. ויזה זו מתאימה בין היתר, לבני/בנות הזוג של המועמד הראשי, ילדים תלויים, קרובי משפחה מדרגה ראשונה שתלויים במועמד הראשי וכו'.

ויזת מחפש עבודה

המשטר החדש של ויזות מחפשי עבודה , מאפשר לאזרחי מדינות עולם שלישי, לשהות בפורטוגל 120 ימים ולחפש עבודה, במידת הצורך, ישנה אפשרות להאריך את הויזה ב60 ימים בשביל להסדיר את חוזה העבודה הרצוי. אם המועמד לא מצליח למצוא עבודה תוך 180 ימם, תוקף האשרה פג ומועמד זה יוכל להגיש בשנית בקשה לויזה זו רק לאחר שנה. אם המועמד הצליח למצוא עבודה, הוא יכול להגיש בקשה לאשרת שהייה. חשוב לשים לב, כי אשרת שהייה זמנית זו ואשרות שהייה זמניות אחרות תקפות רק בפורטוגל וניתן לקבל אותן במשרדי השגרירות של פורטוגל.

לעוד מידע על ויזת מחפש עבודה, לחצו כאן.

ויזת אזרחי מדינות CPLP

בפורטוגל קיימת ויזה עבור אזרחי מדינות ארגון CPLP (Community of Portuguese Language Countries), מדינות דוברות פורטוגזית. ארגון זה כולל מדינות בהם פורטוגזית היא השפה הרשמית או שפה נפוצה מאד. החברות בארגון הן, פורטוגל, אנגולה, ברזיל, כף ורדה, גינאה – ביסאו, גיאנה המשוונית, מוזמביק, סאו טומה, פרינסיפה ומזרח טימור.

הויזה הזו מאפשרת לאזרחי מדינות הCPLP להיכנס ולשהות בפורטוגל לצרכים שונים, כגון, עבודה, לימודים וכיוצא בזה, ללא צורך באשרה נוספת.

לקריאה על תהליך הגשת הבקשה לוויזות שהוזכרו לעיל, לחצו כאן.

משרדנו מתמחה במיסוי ישראלי ובינלאומי, מה שמאפשר לנו לספק ליווי מקצועי במגוון רחב של נושאים הקשורים למיסוי. צרו איתנו קשר, ונשמח לעמוד לשירותכם.

מאמרים נוספים בנושא פורטוגל:

ליצירת קשר

מאמרים אחרונים

מאמרים חמים

להתייעצות עם מומחה במסים