ישראל – רומניה אמנת מס

ישראל - רומניה אמנת מס

ישראל – רומניה אמנת מס

היבטי מס ישראל רומניה

היחסים הדיפלומטיים בין ישראל ורומניה כוננו עוד ב1947. היחסים נשמרו גם במהלך השתייכותה של רומניה לגוש הסובייטי. עם התפרקות הגוש התחממו היחסים עוד יותר והיקף התיירות עלה משמעותית. בשלושת העשורים האחרונים גדל היקף המסחר המשותף וחברות ישראליות רבות החלו לעבוד ולהשקיע ברומניה. משרד הכלכלה מחזיק נספחות כלכלית ונחתמו הסכמי שיתוף פעולה כלכליים בתחומים רבים.

במשבר הכלכלי של 2008 הכלכלה הרומנית ספגה פגיעה קשה. בעשור האחרון הממשלה הרומנית עודדה השקעות זרות רבות והשקיעה מאמצים רבים בתחומי הנדל"ן והתיירות. כיום הכלכלה הרומנית נמצאת בצמיחה מהירה ביחס לשאר מדינות אירופה, ובשנת 2017 עקפה אפילו את זו של סין.

פעילות עסקית ברומניה

למשרדנו קשרים ענפים ברומניה, הן עם רואה חשבון רומני, עורך דין רומני והן עם גופים נוספים המסייעים לנו לפתוח חברה ברומניה, לפתוח חשבון בנק ברומניה ולסייע ללקוחותינו בפעילות עסקית במדינה.

מידע ספציפי בנושא השקעות נדל"ן ברומניה ובמדינות נוספות ניתן למצוא באתר שלנו בעמוד השקעות נדל"ן בחו"ל.

בין ישראל ורומניה נחתמו מספר הסכמים

  1. הסכם לעידוד והגנה על השקעות;
  2. אמנה בעניין ביטוח סוציאלי (ביטוח לאומי) ;
  3. אמנה למניעת כפל מס.

הסכם עידוד והגנה על השקעות:

בתאריך ה-27/07/2003 נכנסה לתוקף התיקון בהסכם לעידוד והגנה על השקעות שנחתם במקור בשנת 1992 בין ישראל ורומניה. העתק ההסכם באנגלית ניתן למצוא באתר משרד האוצר

ביטוח לאומי ישראל – רומניה

בשנת 2013 נכנסה לתוקף  אמנה לעניין ביטוח סוציאלי בין ישראל לרומניה, שמטרתה לנסות ולמנוע מצב של כפל ביטוח לאומי בין שתי המדינות.

קישור למסמך המפרט על האמנה באתר המוסד לביטוח לאומי

אמנה למניעת כפל מס בין ישראל לרומניה

אמנת המס המקורית בין ישראל לרומניה נחתמה בשנת 1997 ונכנסה ב-01/01/1999.

תחולת ה-MLI:

גם ישראל וגם רומניה חתמו על האמנה המולטילטרלית (ה-MLI) בשנת 2017, אך בעוד ישראל אשררה את האמנה כך שתקבל תוקף בתאריך 1.1.2019 – רומניה טרם אשררה אותה. לאחר שממשלת רומניה תאשרר את האמנה, ה-MLI תשנה באופן אוטומטי את האמנה בין ישראל לבין רומניה.

לקריאת הנוסח המלא של האמנה בעברית לחצו כאן.

נוסח באנגלית ניתן למצוא כאן.

ליצירת קשר

שערי מטבע

מדינות נוספות

מאמרים פופולאריים

להתייעצות עם מומחה במסים