ישראל – עומאן אמנת מס

מס בעומאן - על מיסוי והזדמנויות בעומאן

ישראל – עומאן אמנת מס

היבטי מס בעומאן

בשנת 2020 הביעה עומאן תמיכה בהסכמי הנורמליזציה של ישראל עם בחריין והשלום עם איחוד האמירויות ונראה כי בקרוב גם עומאן תחתום על הסכם מעין זה עם מדינת ישראל. קראו על הזדמנויות עסקיות בעומאן והיבטי מס בעסקאות בעומאן.

כלכלת עומאן

סולטנות עומאן היא מונרכיה איסלמית בקצה הדרומי מזרחי של חצי האי ערב. כמו שכנותיה במפרץ הפרסי, גם עומאן היא מדינה שהתעשרה מנפט וביססה את מרבית הכלכלה שלה על סקטור האנרגיה. במשך השנים נחשבת עומאן לפחות מפותחת מבין מעצמות הנפט המזרח תיכוניות (עומאן איננה חברה בארגון המדינות המייצאות נפט – אופ"ק) והתפוקות שלה פחותות משל שכנותיה. עם זאת, ממשיכה המדינה לצמוח בקצב גבוה, על אף הירידה במחירי הנפט בעשור הקודם, בזכות מאגרי הגז הטבעי וקצב ההפקה הגבוה. 

יחסי ישראל עומאן

במשך שנים רבות התקיימו מגעים לא רשמיים בין ישראל ועומאן. בעשור הקודם החלו היחסים לקבל אופי רשמי יותר. בשנת 2018 קיים ראש הממשלה נתניהו ביקור רשמי וחשאי בעומאן, שלאחריו אישרה עומאן לפתוח את המרחב האווירי שלה לחברות תעופה ישראליות. בשנת 2020 פרסמה עומאן הודעת תמיכה רשמית בהסכמי הנורמליזציה עם בחריין והשלום עם איחוד האמירויות ונראה כי בקרוב גם עומאן תחתום על הסכם מעין זה עם מדינת ישראל. ג'ארד קושנר, חתנו של הנשיא לשעבר כתב במאמר דעה עבור הוול סטריט ג'ורנל, כי עומאן על סף הצטרפות להסכמי אברהם. 

תכנון מס בעומאן

שיעור מס החברות בעומאן הוא 15% (למעט חברות אנרגיה המחייבות במס של 55%). מס רווחי ההון במדינה עומד אף הוא על 15%. חברות הרשומות בעומאן פתורות ממס על דיבידנדים.

ניכוי המס במקור בעומאן לחברות זרות עומד ככל על 10% על רווחים מדיבידנדים, תמלוגים עמלות וריביות. חברות הרשומות במדינות עמן חתומה עומאן על אמנות למניעת כפל מס מחויבות בשיעורי ניכויים נמוכים יותר בהתאם להסכם בין המדינות.

בעומאן אין מס הכנסה ליחידים.

פעילות עסקית בעומאן

לא קיימת אמנה למניעת כפל מס בין ישראל לבין עומאן. יחד עם זאת, משרדנו מבצע תכנוני מס שונים, ומסייע לאנשי עסקים שמבצעים עסקים בעומאן להנות מהטבות אמנות למניעת כפל מס.

מדינות עמן עומאן חתומה על אמנה למניעת כפל מס:

בלארוס

ברוניי

קנדה

סין

קרואטיה

צרפת

הונגריה

הודו

איראן

איטליה

יפן

דרום קוריאה

לבנון

מאוריציוס

מולדובה

מרוקו

הולנד

פקיסטן

פורטוגל

איי סיישל

סינגפור

דרום אפריקה

ספרד

שוויץ

סוריה

תאילנד

טוניסיה

תורכיה

בריטניה

אוזבקיסטן

וייטנאם

 

ליצירת קשר

שערי מטבע

מדינות נוספות

מאמרים פופולאריים

להתייעצות עם מומחה במסים